smspinigai akcija - pirmas kreditas nemokamai

LB pateikė naujus siūlymus dėl smulkiųjų vartojimo kreditų

Lietuvos bankasPraeitą savaitę (2013.10.14) Lietuvos Bankas (LB) pateikė LR Finansų ministerijai savo siūlymus dėl didesnio ribojimo išduodant greitąsias paskolas. Siūloma, kad ateityje būtų nustatytos naujos maksimalios metinių palūkanų normos. Nuo šiuo metu galiojančiu 200 procentų iki 50 procentų. LB atstovų teigimu toks palūkanų lubų nuleidimas būtų naudingas vartotojams, nes atitiktų įprastos paskolų teikimo praktikos vidurkius. 

Tuo tarpu smulkieji kreditoriai primena, kad greitos paskolos yra suteikiamos itin trumpiems laikotarpiams ir paprastai neviršyja vieno tūkstančio litų sumos. Taigi sumažinus palūkanų normą iki bankinio vidurkio, yra tiesiog žlugdomas jų verslas. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad nemaža dalis smulkiųjų kreditorių siūlo visiškai beprocentines paskolas tiems, kas skolinasi pirmą kartą. Šiuo metu ir paskolas.lt lankytojai gali rinktis net iš šešių įmonių, kurios pirmą paskolą suteikia nemokamai.

LB neapsiriboje vien tik palūkanų norma ir taip pat pateikė siūlymus dėl kitų suvaržymų, kurie ateityje neabejotinai greituosius kreditus padarys kur kas sunkiau prieinamus. Papildomai yra reikalaujama visų besiskolinačiųjų anketinių duomenų patikros, o už šio punkto nesilaikymą numatomos itin griežtos sankcijos. Konkrečių sumų LB nepateikė, bet pranešime spaudai teigiama, kad turės būti taikomos "proporcingos baudos". Buvo paminėta 10% metinių pajamų suma. Pabrėžtina, kad kalba eina ne apie bendrovių pelną, bet apie pajamas. Tokiu atveju baudos net ir už nežymius nusižengimus gali siekti milijonus litų.

Vienas labiausiai dviprasmiškų siūlymų yra greitų paskolų de-facto naikinimas. LB siūlo, kad pateikus paraišką dėl kredito, pinigai besikreipiančiojo sąskaitą pasiektų negreičiau nei po dvieju dienų (48 valandos). Taigi ateityje gali tekti pamiršti greitas paskolas per 15 minučių

Apklausa

Kiek kartų skolinotės iš greitųjų kreditų bendrovių?