smspinigai akcija - pirmas kreditas nemokamai

Investavimas ir rizika: kodėl svarbios žinios, mokymasis ir kontrolė?

Išgirdus sąvoką „investavimas“, ne vienam kyla asociacijos su dideliais finansais ir, be abejonės, su didele rizika. Žinoma, tiesos čia yra nemažai, tačiau visko nereikėtų mauti ant vieno kurpaliaus. Natūralu, kad praėjusiame amžiuje galimybių investuoti praktiškai nebuvo, greičiausiai ir ne vienas vidutinio amžiaus asmuo, augęs ir brendęs sovietinėje santvarkoje, neturėjo jokių galimybių nė pagalvoti apie investicijas ir nuosavą verslą. Socialistinė santvarka atmetė bet kokias galimybes dirbti savarankiškai – galiojo kolektyvinis darbas ir kolektyvinė sąmonė. Jei kažkam ir pavykdavo užsidirbti savarankiškai, tai tik patyliukais, slapta, niekam per daug nežinant arba tiesiog slapta kažką iš kažkur „privatizuojant“.

investmentsMūsų šaliai įžengus į nepriklausomybės laikotarpį, vis dažniau pasigirsdavo šnekų apie investavimą, tačiau daugeliui tai kėlė asociaciją su kažkuo, kad yra labai vakarietiška, svetima, o kartu ir nesuprantama ar net pavojinga. Ir šiandien yra nemažai manančių, kad pinigus reikia ne investuoti, bet kruopščiai kišti į kojinę – taupyti. Tačiau, laimei, atsiranda tokių, kurie, sukaupę tam tikras sumas, nuolat ieško būdų, kur pinigus sėkmingai „įdarbinti“, kad jie atneštų dar didesnius pinigus. Investavimo kelias, nors ir nelengvas, yra įdomus ir pilnas iššūkių. Čia ir labai dažnai pasiteisina posakis „kas nerizikuoja, tas negeria šampano“. Tačiau verta panagrinėti ir tas priežastis, dėl kurių žmonės investavimą laiko rizikingu ir painiu reikalu.

Mokymų stygius

Žmonės mokosi tam, kad ateityje galėtų tapti arba samdomaisiais darbuotojais, arba taip vadinamais freelanceriais – dirbančiais sau laisvųjų specialybių atstovais. Dar besimokydami mokykloje gauname bazinių ir ypač praverčiančių žinių, svarbiausių įgūdžių, be kurių pajudėti iš vietos būtų labai sunku. Ne vienas, dar sėdėdamas mokyklos suole, įgyja su finansais, matematika, buhalterija, ekonomika ir panašiais mokslais susijusių žinių. Tačiau mokykloje dažniausia neįskiepijama, kad galime būti patys sau viršininkai ir rinktis individualų, nuo niekieno nepriklausomą kelią. Kitaip tariant, iki pat šių dienų diegiama kolektyvinė sąmonė. Mokykloje nėra verslo pagrindų, čia neįdiegiami įgūdžiai, būtini pradedančiajam verslininkui ar būsimajam investuotojui. Visto to rezultatas – moksleiviai negauna elementarių žinių, nesusipažįsta, kaip investuoti išvengiant rizikos ir visiško turto praradimo.

Kontrolės stygius

Daugelis žmonių faktu, kad investuoti rizikinga, įsitikino per prieš kelerius metus nuvilnijusią pasaulinę krizę. Tačiau jie nepasidomėjo, kur ir kokias sumas investavo visi bankrutavusieji. Viena iš didžiausių problemų – investuotojai neturėjo plano, kaip investuoti, ir pralošė būtent dėl šios priežasties.

Dar viena didelė klaida – asmeniniai finansai patikimi į kitų žmonių rankas tikintis, kad tie žmonės išmano daugiau ir padės uždirbti. Tokioms investicijoms priskiriami įvairūs investiciniai fonai, akcijos bei obligacijos. Tačiau nekontroliuojami, į kitų asmenų rankas patekę pinigai dažnai ištirpsta dar greičiau nei būtų ištirpę kontrolės mums imantis patiems. Taigi geriau būti nepriklausomiems ir nuo rinkos, ir nuo ją valdančiųjų oligarchų, norinčių pasipelnyti iš smulkiųjų investuotojų. Investuoti reikėtų ten, kur investuojantis asmuo pats turi bent minimalią sprendimų priėmimo laisvę. Jei žmogus pats valdo savo investicijas, rizika prarasti pinigus sumažėja, nes juntama didesnė atsakomybė. Paprastai svetimomis lėšomis disponuojantys asmenys jokios atsakomybės neprisiima, todėl ir mažiau įvertina savo veiksmus.

Investavimas, kaip daugeliui gali pasirodyti, nėra loterija: norint būti finansiškai saugiam ir riziką sumažinti iki minimumo, reikia daug žinių ir daug praktikos. Vienos svarbiausių savybių žengiant į investavimo rinką – tai gebėjimas kontroliuoti situaciją ir noras mokytis (priimant nuomonę, kad nesame visažiniai ir kad tobulėti visuomet dar yra kur).

Apklausa

Kiek kartų skolinotės iš greitųjų kreditų bendrovių?

Dar neteko - 26.7%
Šiandien bus pirmas kartas - 9.1%
Vieną kartą - 5.7%
Du kartus - 7.4%
Tris kartus - 7.4%
Keturis ir daugiau kartų - 43.8%

Viso balsavo: 176
The voting for this poll has ended on: 27 Kov 2021 - 00:00