smspinigai akcija - pirmas kreditas nemokamai

Būsto paskola: žinojimas padeda priimti adekvačius sprendimus

Paskola būstui – tai galimybė jau dabar gyventi taip, kad savo jėgomis galėtume gyventi tik po daugelio metų, t. y. kai susitaupysime pakankamą sumą pinigų. Tiesa, kai sutaupysime tokią banknotų krūvelę, kokios reikia trokštamam namui ar butui, nekilnojamojo turto apskritai gali nė nebereikėti. Skeptikai iki šiol būsto paskolas vadina tikrų tikriausia kilpa po kaklu, kitiems tokia paskola – tik finansinis įrankis, leidžiantis jau dabar išsipildyti vienai iš gyvenimo svajonių.

bustas

Šį kartą nekalbėsime apie nuolat kintančias būsto paskolų palūkanas, smulkiau nenagrinėsime sąlygų ir panašių dalykų, tiesiog priminsime ar leisime susipažinti su tam tikrais faktais, kurie leistų deramai pasirengti paskolos ėmimui.

Pirma pradžia – treniruotės

Jei planuojate imti būsto paskolą, tikriausiai internete jau esate įsijungęs būsto paskolos skaičiuoklę ir bent preliminariai paskaičiavęs, ar turite šansų gauti minimalios vertės paskolą. Tačiau skaičiai ir lieka skaičiais – dar prieš imant paskolą svarbu įvertinti, ar tikrai galėsite sutaupyti tokią sumą, kurią kas mėnesį reikės sumokėti bankui. Toks parengiamasis laikotarpis turėtų trukti ne trumpiau kaip pusę metų. Per pusmetį geriausiai suvoksite savo galimybes. Pavyzdžiui, 2-3 mėnesius galima nepirkti drabužių ir avalynės, neremontuoti automobilio, nesilankyti pas odontologą, tačiau kai vieną mėnesį prireiks visų šių prekių ir paslaugų, iš atlyginimo gali nelikti nė cento.

Tačiau vien atsidėti sumas, kurios bus reikalingos būsto paskolos įmokoms – dar ne viskas. Juk reikės mokėti ir už būsto, ir už gyvybės draudimą, galbūt būsite pasiėmę ir vartojamąjį kreditą baldams įsigyti ar kokioms nors kitoms reikmėms. Prie padidėjusių išlaidų reikėtų įskaičiuoti būsto remontą, renovaciją, kitus įrengimo darbus.

Pradinio įnašo kaupimas

Kas mėnesį atidedami pinigai gali pasitarnauti ir kaip pradinis būsimosios paskolos įnašas. Šiuo metu iš bankų galima pasiskolinti ne didesnę nei 80 procentų būsto vertės sumą. Vadinasi, jei butas kainuoja 200 tūkst. Lt, bankas nesuteiks didesnės nei 160 tūkst. litų sumos. Taip pat paskolos įmoka negali būti didesnė nei 40 proc. žmogaus ar šeimos, imančios paskolą, pajamų. Tačiau jei paskolos įmokos iš tiesų sudaro 40 proc. pajamų, šeima augina kelis mažamečius vaikus, tikėtina, kad tokie finansiniai įsipareigojimai laikui bėgant gali tapti kilpa po kaklu ir šeimą priversti gyventi nuo algos iki algos, skaičiuojant kiekvieną centą ir po truputį skurstant. Tad geriausia, kai mėnesinės paskolos įmokos neviršija 25 proc. šeimos bendrojo mėnesinio biudžeto. Su bankais reikėtų elgtis atsargiai, nes nuolatos vėluojant sumokėti įmokas, skolinimasis gali pabrangti. Bankai turi visas galimybes taip pasielgti.

Kodėl sutarties sąlygos yra tokios svarbios?

Nė vienas finansų ekspertas būsto paskolos nesiūlo imti atidžiai neištyrus, kas ir kaip. Apsilankyti ir jų siūlomas sąlygas išgirsti verta net iš kelių bankų. Vienos kredito įstaigos yra palankesnės turintiems didesnes pajamas, kitos palankiau žiūri į dirbančius individualiai ir taip toliau. Viename banke jūsų pajamos gali pasirodyti pernelyg menkos paskolai gauti, tuo tarpu kitas bankas pasiūlys įvairių alternatyvų, kad galėtumėte pasiskolinti ir įsigyti nuosavą būstą.

Labai svarbios yra sutarties sąlygos: paskola – ilgalaikis įsipareigojimas, tad kiekvieną jos punktelį verta jei ne išmokti mintinai, tai bent jau pasistengti gerai suvokti. Sutartyse būna numatytos palūkanų keitimo sąlygos, baudos ar delspinigiai. Jei bent vienas punktas priverčia suabejoti, būtinai tiksliai išsiaiškinkite, antraip ateityje dėl to galite nukentėti. Jei kasmėnesinė paskolos įmoka šiandien atrodo nedidelė, tai dar nereiškia, kad ji visada tokia ir liks, nes palūkanos kinta.

Apklausa

Kiek kartų skolinotės iš greitųjų kreditų bendrovių?