smspinigai akcija - pirmas kreditas nemokamai

Paskolos ir automobiliai

nauja-autoLietuviai vis dažniau skolinasi tam, kad įsigytų naują ar apynauji automobilį. Praėjusiais metais automobilio lizingo rinka paaugo 9%. Naujai išduotų paskolų automobiliams įsigyti suma viršijo milijardą eurų. Daugumos ekspertų nuomone, šiais metais galima tikėtis dar didesnio automobilių lizingo rinkos augimo.

Toks paskolų automobiliams populiarumas yra siejamas su augančiu vidutiniu darbo užmokesčiu bei optimistine ateities perspektyva. Dauguma lietuvių jau spėjo pamiršti ekonominę krizę ir drąsiai prisiima naujus finansinius įsipareigojimus. Skolinimąsi ne tik naujam automobiliui, bet ir vartojimui. Dažnai vartojimo kreditus pakeičia paskolos už automobilį. Pastarosios yra gaunamos itin greitai bei nesudėtingai. Paskolos už automobilį gali būti laikomas nauja lizingo rūšimi – atgaliniu lizingu.

Kokios transporto priemonės dažniausiai perkamos?

Lietuvoje dažniausiai automobilio lizingo paslaugas renkasi juridiniai asmenys, todėl nieko keisto, kad dauguma lizingu parduodamų automobilių yra krovininiai arba skirti keleiviams vežti. Mažiau nei pusę visų naujų automobilių yra lengvieji. Ekspertų teigimu naujų lengvųjų automobilių pardavimus ženkliai galėtų paskatinti pridėtinės vertės mokesčio lengvata. Tokias PVM lengvatas juridiniams asmenims taiko nemažai Europos valstybių, tarp jų ir kaimyninė Latvija. Dėl šios priežasties nemažai Lietuvos verslininkų lengvuosius automobilius perka Latvijoje.

Jei nusprendėte pirkti automobilį lizingu

Išsirinkus jums patinkantį automobilį, reikia gauti komercinį pasiūlymą iš pardavėjo. Tai galioja tiek užsakant naują automobilį salone, tiek perkant jau važinėtą transporto priemonę turguje ar iš kito fizinio asmens. Komercinį pasiūlymą kartu su išrašu apie gaunamas pajamas (paprastai už paskutinius šešis mėnesius) reikia pateikti į banką ar kitą specializuotą bendrovę. Jei gaunate teigiamą atsakymą dėl finansavimo, teliks pasirašyti sutartis su banku bei pardavėju ir automobilis jau jūsų.

Reikėtų paminėti ir tai, kad kreditoriai dažnai reikalauja transporto priemonę apdrausti ne tik civiliniu draudimu, bet irKASKO. Priklausomai nuo pasirinkto finansavimo modelio gali būti nustatomi ir automobilio ridos apribojimai.

Kodėl verta pirkti automobilį lizingu

Dalis žmonių mano, kad mokėti keliasdešimt tūkstančių eurų už automobilį yra labai daug, tačiau neretai atsitinka taip, kad išlaikyti naują automobilį kainuoja kur kas mažiau nei seną. Visų pirmą tai išlaidos remontui. Įsigijus naują automobilį yra suteikiama gamintojo garantija, todėl kelis metus galite važiuoti nesirūpindami, kad sugedus reikės papildomų lėšų automobilio taisymui. Nauji automobiliai yra ir kur kas taupesni, todėl gali padėti ženkliai sumažinti išlaidas kurui.

Apklausa

Kiek kartų skolinotės iš greitųjų kreditų bendrovių?

Dar neteko - 26.7%
Šiandien bus pirmas kartas - 9.1%
Vieną kartą - 5.7%
Du kartus - 7.4%
Tris kartus - 7.4%
Keturis ir daugiau kartų - 43.8%

Viso balsavo: 176
The voting for this poll has ended on: 27 Kov 2021 - 00:00